Інтерв’ю заступника директора з навчальної роботи Гапон С.І. кореспонденту газети «Студентський погляд»

Кореспондент: З 10 липня розпочалася приймальна кампанія до Коледжу інформаційних технологій та землевпорядкування НАУ. Чи спостерігається ажіотаж серед абітурієнтів, що бажають подати документи до Вашого коледжу?

Гапон С.І.: Великий ажіотаж спостерігався серед абітурієнтів в перші дні вступної кампанії. Це пояснюється тим, що абітурієнти не вагаючись обрали наш коледж для подальшого навчання.

Кореспондент: Які спеціальності є найбільш популярними серед абітурієнтів цього року?

Гапон С.І.: Цей рік не є виключенням. Найбільш популярними серед абітурієнтів (за кількістю поданих заяв) є «Розробка програмного забезпечення», «Організація перевезень та управління на автотранспорті» та «Фінанси і кредит». Хоча вже є конкурс на всі спеціальності. Працівники приймальної комісії спілкуються з кожним абітурієнтом та їх батьками, розповідаючи про переваги всіх наших спеціальностей.

Кореспондент: Що відрізняє Ваш коледж серед інших?

Гапон С.І.: Хочу відмітити, що в нашому коледжі готують молодших спеціалістів за вісьмома спеціальностями. Крім того у нас є бакалаврат за двома напрямами підготовки: «Геодезія, картографія та землеустрій» і «Фінанси і кредит». В цьому році ми пройшли акредитацію бакалаврату і отримали ліцензію на 10 років. Студенти, що обрали одну зі спеціальностей: «Геодезичні роботи…», «Землевпорядкування» чи «Картографічні роботи», після отримання диплому молодшого спеціаліста, зможуть продовжити навчання у нашому ж коледжі вже на бакалавраті за скороченим терміном навчання.

Кореспондент: А на сучасному ринку праці потрібні такі фахівці?

Гапон С.І.: Звичайно, адже будівництво в країні ведеться постійно, складаються  і оновлюються топографічні плани за матеріалами наземної і космічної зйомки – а для цього потрібні геодезисти. Також завжди потрібні фахівці з регулювання земельних відносин, розробці землевпорядної документації, оцінці землі і нерухомого майна та інше. А в останній час, у зв’язку з ситуацією в країні, зросла потреба у фахівцях – картографах, та і цифровими картами на сьогодні користуються всі. А це труд картографів.

Кореспондент: Державне замовлення Ви отримали на всі спеціальності?

Гапон С.І.: Так. Ми отримали бюджетні місця на всі спеціальності для тих, хто буде вступати на базі 9 класів. А випускники з повною загальною середньою освітою (після 11 класу) можуть вступити на ІІ курс на вакантні місця на контрактній основі. Проте хочу відмітити, що ціна за навчання у нашому коледжі є нижчою, порівняно з інститутами та університетами.

Кореспондент: Ще одне з хвилюючих питань: чи є у Вас гуртожиток для іногородніх студентів?

Гапон С.І.: Ми маємо гуртожиток. Він знаходиться на території коледжу. Іногородні студенти І курсу забезпечуються місцями в гуртожитку 100-відсотково.

Кореспондент: А чи забезпечує коледж місцем в гуртожитку на час вступних іспитів?

Гапон С.І.: Так, наш коледж надає направлення на проживання у гуртожиток іногороднім абітурієнтам і на час вступних іспитів, і навіть на час самої подачі документів, якщо є така потреба.

Кореспондент: Дякуємо за коментар і бажаємо плідної роботи.

Кореспондент Погребнюк Анна