СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 193 «ГЕОДЕЗІЯ ТА ЗЕМЛЕУСТРІЙ»

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ :ГЕОДЕЗИЧНІ РОБОТИ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЯ

ГЕОДЕЗИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ

Освітньо-кваліфікаційний рівень:

Термін навчання:

Кваліфікація фахівця:

Форма навчання:

молодший спеціаліст

бакалавр

на базі 9 класів – 3 роки 7 міс.

на базі 11 класів – 2 роки 7 міс.

бакалавр 2 роки – за скороченим терміном навчання

технік – геодезист бакалавр

денна

Актуальність спеціальності

Земля – наше найбільше національне багатство, яке  необхідно охороняти, відтворювати і розумно ним розпоряджатися. Велика роль в цьому належить фахівцям із геодезії та землеустрою.

Спеціальність геодезиста дуже актуальна та затребувана і вимагає використання сучасних інформаційних технологій та спеціальних високоточних приладів: лазерних сканерів, безпілотних літаків, електронних геодезичних приладів,  GPS – приймачів, комп’ютерів.

Нині геодезія є однією з найбільш високотехнологічних галузей сучасного виробництва. Жоден будівельний майданчик, не може обійтися без висококваліфікованого геодезиста із сучасним устаткуванням і потужним персональним комп’ютером.

Історично склалося так, що людство завжди потребувало спеціалістів з геодезії. В усі часи не зникав інтерес до походження землі, визначення її форми та розміру, виконання вимірювань на земній поверхні, а також побудови геодезичної основи для створення карт та планів.

Особливості спеціальності

Геодезист – це спеціаліст, який займається формуванням теоретичної бази шляхом вимірювання територій і обчисленням координат місцевості;

Забезпеченням геодезичною основою промислового та житлового будівництва; збору інформації для географічних інформаційних систем, розробкою проектів у галузі природничих та технічних наук у сфері геопросторових даних і технологій.

Особисті якості фахівця

Робота фахівця з геодезії та землеустрою потребує вміння приймати виважені рішення, спілкуватися з людьми, а також вимагає уважності, чіткості і відповідальності. Щоб стати успішним фахівцем у цій галузі, необхідно бути наполегливим, впевненим у собі, активним, вміти логічно мислити.

Випускники спеціальності можуть працювати:

• на підприємствах, що спеціалізуються на проведенні інженерно-геодезичних, землевпорядних та картографічних робіт;
  • в архітектурно-будівельних та містобудівних компаніях;
  • науково-дослідних інститутах;
  • в обласних, районних та міських управліннях і відділах земельних ресурсів;
  • в бюро технічної інвентаризації;
  • в агентствах з оцінки нерухомості;
  • сільських, селищних міських та районних радах.

Випускники можуть обіймати посади:

• технік-геодезист
  • технік-топограф
  • технік-фотограмметрист
  • технік-маркшейдер
  • молодший інженер

Випускники мають можливість продовжити навчання:

1. Національний авіаційний університет
  2. Київський національний університет будівництва і архітектури