Спеціальність 121 Інженерія програмного забезпечення

Спеціалізація «Розробка програмного забезпечення»

Кваліфікація фахівця – технік-програміст

Термін навчання:

• на базі 9 класів - 4 роки;
  • на базі 11 класів - 3 роки.

Стрімкий розвиток комп’ютерної техніки і її різноманітного забезпечення - це одна з характерних прикмет сучасного періоду розвитку суспільства. Технології, основним компонентом яких є комп’ютер, проникають практично в усі сфери людської діяльності. Комп’ютерні технології застосовують у видавництвах і великих бібліотеках, у парламентах і міністерствах, у банках і на складах, у системах зв'язку і системах управління транспортом, у податкових інспекціях і у сфері розваг тощо. Тепер практично неможливо уявити сучасний офіс без повсякденного і широкого застосування комп’ютерних технологій. Комп’ютер став неодмінним атрибутом робочого місця багатьох професій.

Розробка програмного забезпечення - створення програмного забезпечення; вибір прикладного програмного забезпечення; вибір налагодження та тестування засобів обчислювальної техніки, робота з базами даних; аналіз даних бухгалтерського обліку, стан звітності; розрахунок вартості; програмне забезпечення; рахунок основних економічних показників виробничо-господарської діяльності підприємства і її аналіз; організація виробничої діяльності; обґрунтування системного аналізу і виконання постановки задачі, вибір середовища програмування, налагодження розробленого програмного забезпечення, розробка тестових даних і проведення тестових випробувань, розробка технічної документації і супровід програмним забезпеченням.

Основні профільні дисципліни:

• Комп’ютерні мережі - вивчення мережі технологій, налаштування робочої станції;
  • Операційні системи - засоби діагностики та тестування ПК, операційні системи комп’ютерних мереж;
  • Архітектура комп’ютерів - огляд персональних комп’ютерів, систем і сучасних технічних засобів;
  • Технологія розробки програмного забезпечення - вивчення організації програмного забезпечення, методів тестування і тестові дані, документація програмного забезпечення;
  • Системи керування базами даних - робота в інтерактивному режимі системи керування базами даних та програмування в цій системі;
  • Комп’ютерна схемотехніка - елементи і схеми комп’ютерних систем;
  • Менеджмент - вивчення організації менеджменту підприємств інформаційної галузі;
  • Математичне програмування - математичне модулювання економічних процесів, математичні моделі і методи планування.

Після закінчення навчання молодший спеціаліст – програміст буде вміти:

• Складати програмну документацію, розрахувати трудомісткість та вартість розробленого програмного забезпечення;
  • Аналізувати архітектуру конкретної ЕОМ;
  • Вибирати мову програмування для реалізації конкретної задачі;
  • Розробляти алгоритми розв’язання різних класів задач;
  • Створювати і експлуатувати локальні мережі персональних комп’ютерів;
  • Відлагоджувати розроблене програмне забезпечення;
  • Розрахувати вартість інформаційних послуг;
  • Вибирати конфігурацію персонального комп’ютера стосовно розв’язуваної задачі;
  • Працювати з базами даних.

Посади випускників:

• Технік програміст;
  • Системний програміст;
  • Технік відділу програмування;
  • Інженер програміст.

Випускники мають можливість продовжити навчання у вищих навчальних закладах IIІ- IVрівня акредитації:

• Національний авіаційний університет;
  • Київський національний університет будівництва і архітектури;
  • Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”.