СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 193 Геодезія та землеустрій

• на базі 9 класів – 3,7 роки
  • на базі 11 класів – 2,7 роки

Актуальність спеціальності

Картографія... Скільки цікавого містить ця наука!

Географічна карта - найбільше творіння людства. Вона є чудовим засобом пізнання оточуючого світу. До неї звертаються інженери та дослідники, геологи та агрономи, вчені та військові, і кожен знаходить відповіді на свої питання.

Карта міцно увійшла в наше життя. Її ми бачимо в газетах, журналах, на екрані телевізора. Картою супроводжуються міжнародні та інші події, прогноз погоди, розповіді про внутрішнє положення країн, поради про туристичні маршрути.

З розвитком ери комп'ютерів та Інтернету, окрім звичайних ( в паперовому виконанні ), почали
широко впроваджуватись і електронні ( цифрові карти ). Їх, на відміну від паперових, можна
регулярно оновлювати у відповідності до нових даних. Карти можуть давати інформацію не лише
про земну поверхню, але і часто містять додаткову довідникову інформацію.
     Наприклад, карти систем Яндекс, Google та ін. Такі карти створюються за допомогою відповідних комп’ютерних програм. У такому випадку картографи працюють разом з програмістами. На основі електронних карт працюють навігаційні системи («Глонасс», «Магеллан», GPS).

Великим досягненням світової картографії є об'ємне цифрове картографування (3D формат), коли на екрані монітору створюється трьохмірне зображення ділянки земної поверхні.

Зараз дуже популярні інтерактивні карти, які дозволяють в онлайн-режимі спостерігати за розвитком ситуації в тому чи іншому місці в режимі реального часу. Велике майбутнє у морської картографії, адже дно Світового океану закартографоване дуже приблизно.

Окрім земної та морської картографії існує картографія космічна, котра вже сьогодні описує поверхні  Марса, Місяця, Венери, а в перспективі – і інших планет. Найбільш сучасні карти можуть бути представлені в 4D форматі, коли четвертим виміром є час (такі карти можна моментально змінювати в режимі реального часу).

Разом з креативними цифровими картами не втратили свого значення і паперові карти. Найбільш якісні паперові карти та атласи випускають в Україні, Росії, Франції.

Наш заклад - єдиний в Україні, який готує фахівців техніків-картографів.

Картографія - це актуально, креативно і цікаво!

Місце роботи після закінченняя коледжу

Перш за все, це виробничі структури, де створюються і тиражуються традиційні карти та атласи. Також люди картографічних спеціальностей працюють в академічних інститутах. В послугах картографів потребують засоби масової інформації. У видавництвах, що займаються шкільною літературою і енциклопедіями, картографи виконують роль консультантів та редакторів. Картографи можуть працювати і в ІТ-компаніях, що створюють і проваджують картографічний софт (карти на CD \ DVD).

Особисті якості фахівця

• Спостережливість
  • Креативність
  • Відповідальність

Випускними мають можливість продовжити навчання в нашому навчальному закладі та у вищих навчальних закладах III-IV рівня акредитації:

• Націоналний авіаційний університет;
  • Київський національний університет будівництва і архітектури;
  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка.